برند - ثبت علامت تجاري برند - ثبت علامت تجاري .

برند - ثبت علامت تجاري

برند

برند اصطلاحي است كه احتمالاً ان را زياد شنيده ايد و برايتان معناي با ابهتي دارد. برند يك نام، عبارت، طرح، نماد يا هر ويژگي ديگري است كه خدمت و محصولات خاص را از طريق ان مشخص مي‌كنند. عنوان قانوني برند همان نشان تجاري يا علامت تجاري است. برند در رفتار مشتري و مصرف كنندگان تاثير به سزايي دارد و در صورتي كه يك برند را به درستي ساخته شده باشد و برند را خلق كرده باشد، فروش كالا و خدمات با ان برند خاص، بالاتر خواهد رفت. كالاهاي مشابه با برند‌ هاي متفاوت، ممكن است قيمت‌هاي متفاوت داشته باشند. زيرا بعد از خلق يك برند خوب، مي‌توانيد مشتري را از كيفيت برند خود مطمئن كنيد.

 

يكي از دلايلي كه شركت‌ها با استفاده از برند خود مشتري‌ها را جذب مي‌كنند، قدرتي است كه يك برند خوب در فروش مشتري دارد. اما برند خوب در ذهن مشتري چه كاركردهايي بايد داشته باشد؟

 

برند يعني كيفيت بالا : معمولاً برند ‌ها نشانه كيفيت يك كالا هستند. برند خوب، خيال مشتري را از اين جهت كه كالاي با كيفيتي خريداري كرده است و مي‌تواند به راحتي از ان استفاده كند راحت مي‌كند.

 

برند يعني خطرپذيري كمتر : خريد جنس ارزان از يك برند ناآشنا كه هنوز امتحانش را پس نداده است، خطر بيشتري دارد. اگر چه بعضي از اين برند‌ ها در طول زمان بتوانند برند با كيفيت و برند مشهوري شوند. اما در ابتداي كار، خريد از يك برند ناشناس، خطر و ريسك بالاتري دارد.

 

برند يعني تعهد توليد كننده : توليد كننده با برند خود، نسبت به كيفيت محصولش تعهد داده است. در نتيجه مسئوليت خرابي، اشكال يا نقصي كه در كالا و خدمات برند خود دارد، مي‌بايست مسئول باشد. 

 

برند يعني هزينه جست و جوي كمتر و سرعت بالاتر  : وقتي مشتري به يك برند اعتماد مي‌كند، در حقيقت سرعت جستجوي خود را كمتر مي‌كند و كمتر به دنبال پيدا كردن يك كالاي مناسب پرس و جو و جستجو مي‌كند. برند سرعت خريد را بالا مي‌برد و هزينه‌هاي جستجو را كم مي‌كند.

 

برند يعني وسيله اي نمادين براي اظهار شخصيت : برند با ارزش به خريدار خود نيز ارزش مي‌دهد. مصرف كننده با خريد از يك برند معتبر ، اعتبار خود را نيز افزايش مي‌دهد و براي انها خيلي مهم است كه برند روي كالايي كه خريده اند مشخص باشد.

 

برند سازي يكي از اهداف اوليه يك شركت براي گسترش فعاليت و فروش خود است. در حقيقت شركت‌هايي كه هدف‌هاي بلند مدت دارند، از روش‌هاي برند سازي استفاده مي‌كنند تا سود خود را در اينده اي نه چندان دور تضمين كنند. برند سازي قسمت مهمي از فعاليت‌هاي مربوط به فرآيند كسب و كار است. برند سازي بر هزينه محصول، بسته بندي، بازاريابي و استراتژي‌هاي تبليغاتي، مسيرهاي توزيع و شيوه‌هاي پخش و مواردي از اين دست تاثير به سزايي مي‌گذارد.

 

اولين قدم در برند سازي اين است كه اقدام به ثبت برند شود. حتي اگر كسب و كار كوچكي داريد، ثبت برند گام اول شما بايد باشد. زيرا هر كسب و كار كوچكي، ممكن است در صورت طي كردن مسير درست، به يك برند جدي و باارزش تبديل شود. مصرف كنندگان علاقه دارند كه كالايي خريداري كنند كه يك برند روي آن ثبت شده باشد.

 

حفظ مشتري و افزايش مشتري با برند سازي : به محض اين كه كالاي با كيفيتي توليد مي‌شود، برند آن ، دهان به دهان مي‌چرخد. بهترين راه براي افزايش مشتري، استفاده از يك برند مناسب است. شروع فعاليت‌هاي بازاريابي، استراتژي‌هاي تبليغاتي و بسته بندي محصولات، ارتباط مستقيم با برند سازي درست دارند. يك برند زيبا و جذاب، سهم بسيار مثبتي در روش‌هاي گفته شده دارد.

 

 كارمندان بازاريابي در هنگام فعاليت، مي‌دانند دارند روي برند كار مي‌كنند كه كالاي با كيفيتي را توليد مي‌كند و مي‌توانند خريداران جدي پيدا نمايند.  برند يك راه موثر براي تسهيل رشد كسب و كار است و وقتي اجراي برند سازي يا برندينگ با موفقيت همراه باشد، برند به يك موقعيت استراتژيك در بازار تبديل خواهد شد. با گسترش و شهرت برند ، افزايش سود ناشي از هجوم مشتريان جديد و ادامه حمايت از طرف مشتريان دايمي سرعت بيشتري خواهد گرفت. به طوري كه صاحبان برند‌ را به فكر گسترش فعاليت و كسب و كار خود مي‌اندازد. برند باارزش تنها دليلي است كه مشتريان حاضرند براي آن هزينه بيشتري بپردازند.


برچسب: برند، برند سازي، برند چيست، ثبت برند، ثبت برند در ايران، ثبت جهاني برند، تعرفه ثبت برند، قيمت ثبت برند،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۳:۳۹ توسط:s.t موضوع: برند

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده